سوالات متداول

شاید اینجا بتوانید سوالات و مشکلات خود را پیدا کنید.

آیا قالب و افزونه ها, فارسی و راستچین هستند؟

بله. بیش از 70 درصد از محصولات سایت فارسی و راستچین هستند. و به مرور بقیه هم فارسی میشوند.

چرا هر تغیری توی سایت میدم اعمال نمیشه!!

بعد از هر تغیر کش مرورگر رو خالی کنید. که بتونید تغیرات را ببینید. اگر نمیدانید کش مرورگر چیست مطلب آموزش پاک کردن کش مرورگر ها را مطالعه کنید.

رفع خطای پیدا نشدن فایل style.css قالب وردپرس

بیشترین خطای نصب نشدن قالب وردپرس به دلیل پیدا نشدن فایل style.css قالب است. هنگامی که شما قالبی را در سایت نصب می‌کنید به صورت خودکار از حالت فشرده خارج میشود و پوشه‌ی قالب به دایرکتوری /wp-content/themes/ اضافه میشود، حالا شما باید طوری فایل قالب را zip کنید که وقتی از حالت فشرده خارج شد فقط پوشه اصلی قالب به این دایرکتوری اضافه شود، و پوشه در پوشه نشود. بنابراین همیشه از هرجا قالبی دانلود میکنید. ابتدا در سیستم از حالت فشرده خارج کنید. و فقط قالب اصلی که با نام همون قالب میباشد را zip کنید و اپلود کنید. مثلا محتوای قالب وودمارت که از سایت پی فایل دانلود میکنید. مانند تصویر زیر است. و شما فقط پوشه woodmart رو باید آپلود کنید. بقیه نیاز نیست. اینجا پوشه وودمارت zip شده. اگر zip نبود شما باید zip کنید و اپلود کنید.

رفع خطای پیدا نشدن فایل style.css قالب وردپرس

نصب قالب وردپرس از طریق هاست

وقتی حجم قالب شما از حجم پیش فرض سایت بیشتر شده باشد قادر به آپلود قالب از پیشخوان وردپرس نخواهید بود و باید به صورت دستی از طریق هاست اقدام به نصب قالب کنید. بنابراین برای این کار ابتدا وارد هاست سی پنل و یا دایرکت ادمین شده و به قسمت File Manager مراجعه کنید. سپس در صفحه مدیریت فایل هاست خودتان به دایرکتوری /public_html/wp-content/themes/ مراجعه کنید. اکنون همین صفحه که هستید روی دکمه آپلود کلیک کنید. سپس فایل قالب خودتان را که در حالت ZIP قرار دارد آپلود کنید. (حتما zip باشد نه rar) حالا بعد از آپلود قالب را از حالت فشرده خارج کنید.

اکنون در مدیریت وردپرس به مسیر نمایش > پوسته‌ها مراجعه کنید، خواهید دید که قالب آپلود شده در اینجا نمایش داده خواهد شد، و میتونید قالب را فعال کنید.

ایا قالب و افزونه ها اورجینال هستن؟

دوستان دقت کنید ما همه قالب و افزونه ها رو بصورت اورجینال تهیه میکنیم. ولی برای استفاده باید فعال شوند. مانند گوشی های موبایل که باید ریجستری شوند.

ما هم فقط لایسنس را فعال میکنیم و در سایت قرار میدهیم. اگر بدون فعالسازی برای شما ارسال شود شما نمیتوانید از قالب یا افزونه استفاده کنید.

تست قالب و افزونه های سایت

خیلی از دوستان در مورد قالب ها و افزونه ها سوال داشتن. که ما برای آسودگی خاطر و اطمینان بیشتر یک سایت قدرتمند برای اسکن و تست قالب و افزونه ها برای شما قرار میدهیم که میتوانید هر قالب و فزونه ای را تست کنید.

حل مشکل فارسی نبودن قالب یا افزونه

در هر فایل قالب یا افزونه برای ترجمه, فایل های زبان قرار داده میشود که در پوشه ای بنام languages یا lang است. اگر قالب یا افزونه شما بعد از نصب فارسی نبود پوشه قالب یا افزونه را چک کنید که درون پوشه زبان فایل فارسی با فرمت fa_IR وجود دارد یا خیر!

اگر فایل زبان فارسی وجود نداشت یعنی قالب یا افزونه هنوز ترجمه نشد و در آینده ترجمه میشود. ولی اگر فایل زبان وجود داشت و باز فارسی نبود. میتوانید فایل ها را تغیر مسیر بدید که مشکل حل شود.

برای تغیر مسیر فایل های زبان فارسی را از پوشه languages درون قالب کپی کنید و در مسیر زیر پیست کنید. مشکل حل میشود.

مسیر ترجمه قالب: wp-content/languages/themes

مسیر ترجمه افزونه: wp-content/languages/plugins