نمایش حرف اول نام کاربران بجای عکس پروفایل

نمایش حرف اول نام کاربران بجای عکس پروفایل

نمایش حرف اول نام کاربران بجای عکس پروفایل

یکی از گزینه‌های پرطرفدار بعد از استفاده از گراواتار نمایش تصاویر آواتار کاربران بر اساس حروف الفبای نام کاربران است. به عبارت دیگه در این حالت اولین حرف از نام کاربر به عنوان آواتار انتخابی وی در نظر گرفته خواهد شد.

افزونه ای که معرفی می کنم با نام WP First Letter Avatar در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته بیش از 5.000 نصب فعال و امتیاز 4.9 را کسب نماید و بهترین راه برای نمایش آواتار کاربران شما بر اساس حروف الفبا می باشد. برای استفاده از این افزونه کافی است با کلیک روی دکمه زیر ابتدا آنرا دانلود کرده و سپس مشابه توضیحاتی که در آموزش نحوه نصب افزونه وردپرس ارائه دادم اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرسی خود بکنید.

 

دانلود افزونه WP First Letter Avatar

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام WP First Letter Avatar در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما اضافه خواهد شد، روی آن کلیک کرده و به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

 

نمایش حرف اول نام کاربران بجای عکس پروفایل

 

Letter index : با استفاده از این فیلد میتوانید تعیین کنید تا چندمین حرف از نام یک کاربر به عنوان عکس آواتار در وردپرس به عنوان تصویر پروفایل در نظر گرفته شود. برای مثال اگر عدد صفر را انتخاب نمایید اولین حرف به عنوان عکس پروفایل استفاده می شود، در صورت انتخاب 1 دومین حرف و در صورت انتخاب 1- آخرین حرف به عنوان عکس پروفایل انتخاب خواهد شد.

File format : با استفاده از این فیلد میتوانید فرمت فایل عکس آواتار را در حالت png. یا jpg. انتخاب کنید. اگر قصد دارید تا تصاویر پروفایل از کیفیت بالاتری برخوردار باشند از png استفاده کنید.

Unknown image name : با استفاده از این گزینه میتوانید برای نام‌هایی که شناسایی نشده/ اند عکس پروفایل پیشفرض وردپرس و یا تصویر دیگری را انتخاب کنید. به عبارت دیگر این گزینه زمانی کاربرد دارد که کاربری نام خودش را با استفاده از فونت های زیبا ساز که با کاراکترهای شناخته نشده ساخته می شوند وارد کرده باشد که توسط این افزونه شناسایی نشده است، پس در این حالت عکس پروفایل پیشفرض وردپرس نمایش داده خواهد شد.

Avatar set : با استفاده از این فیلد میتوانید نام دلخواه دایرتوری یا پوشه خود را انتخاب کنید که تصاویر در این مسیر درهاست ذخیره شوند.

Use Gravatar : دقت کنید که این گزینه غیرفعال شده باشد. در صورت فعال بودن این گزینه تصاویر پروفایل بر اساس گراواتار نمایش داده خواهند شد.

Round avatars : با استفاده از این گزینه میتوانید تا از آوتار تصادفی برای کاربران در وردپرس استفاده کنید. این قابلیت به قالبی که استفاده می‌کنید بستگی دارد و در صورتی که قالب شما از آن پشتیبانی نکند کاربردی نخواهد داشت.

Plugin filter priority : در نهایت با استفاده از این گزینه هم میتوانید اگر از افزونه‌های مشابه استفاده می‌کنید این افزونه را در اولویت بندی اول قرار بدین تا ابتدا عکس پروفایل کاربران بر اساس این افزونه نمایش داده بشه و اگه تصویری با استفاده از این افزونه ساپورت نشد از افزونه مشابه که برای تغییر آواتار سفارشی استفاده میکنید انجام بگیرد.

در نهایت تصویر پروفایل کاربران مشابه تصویر بالای همین صفحه و بر اساس نام کاربری آنها نمایش داده خواهد شد. 🙂

امتیاز 5 از 1 رأی‌
نمایش حرف اول نام کاربران بجای عکس پروفایل

برای ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.